Calibra pro kočky

 

 

Kočky provázejí člověka tisíce let. Za tuto dobu se výrazně zněmila jejich úloha ve společnosti. Dnes jsou tyto domestikované šelmy převážně domácími mazlíčky a zárovň zůstaly silnými a individuálními osobnostmi. Jelikož kočky chované v domácnosti si nemohou obstarávat potravu samy, musí tento úkol převzít jejich majitel a zároveň respektovat jejich výživové nároky.

 

Každá složka potravy má svoji přesně definovanou roli a teprve jejich správný poměr zajišťuje harmonické fungování organismu. Z důvodů specifických vlastností kočičího metabolismu, jako je mnohem kratší střevo a jeho menší kapacita v poměrném srovnání s člověkem, prochází potrava trávicím ústrojím daleko rychleji. Na základě této skutečnosti je žádoucí, aby krmivo bylo vysoce stravitelné a umožňovalo rychlé vstřebávání důležitých živin. Proto je zvoleno za základ  krmiva Calibra Cat kuřecí maso a losos, které se těmito vlastnostmi vyznačují. Kočky žijící částečně či výhradně v bytě, nepřijdou v dostatečné míře do styku s vnějším prostředím posilujícím obranyschopnost. Proto jsou přidávána do všech receptur probiotika FOS (fruktooligosachridy), které díky schopnosti udržovat rovnováhu mezi prospěšnou a škodlivou mikroflórou, napomáhají optimálnímu procesu trávení a součaně posilují imunitu organismu. 

 

V dnešní době je alergie na krmivo třetí nejčastější alergií vyskytjící se u koček. Potravní alergie je imunitní rekací, kdy organismus vytváří protilátky proti některým složkám v potravě, které jsou za běžných okolností považovány za neškodné. Z tohoto důvodu je při výběru surovin pro krmivo Calibra Cat vyloučen nejčastější známé potravní alergeny, jako jsou např. vepřové maso, sója, pšenice, mléko, vejce, pšeničný lepek. Mezi známé zdroje živočišných bílkovin, které zajišťují vysokou snášenlivost krmiva a zamezují výskytu alergických reakcí, patří zmíněné kuřecí maso a losos, které jsou základními komponenty hypoalergenních receptur krmiv. Calibra Cat je dále doplněna ideálním poměrem vitamínů, minerálů a zdraví prospěšných aditiv jak je extrakt z juky, lososový olej, taurin, frukto-oligosacharidy a mannan-oligosacharidy, které jsou důležité pro zdraví koček a jejich optimální kondici. Rozhodujcícím atributem pro příjem krmiva u koček, které se vyznačují svou vybíravostí, je jeho chutnost a vůně. Na tyto vlastnosti je krmivo zaměřeno a nejvíce to ocení Vaši mazlíčci s mlsnými jazýčky.

CALIBRA - Superprémiová krmiva pro psy (online), (citováno 2013-01-28). Dostupné z www:https://www.calibra-krmivo.cz/index.php/cs/krmiva-pro-kocky/superpremiova-krmiva-pro-koky.html